O Mnie

Nazywam się Artur Mazur. Jestem krakowianinem, absolwentem Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ i podyplomowych studiów z praktycznej psychologii kierowania i negocjacji na AGH.

Jestem członkiem Partii Zieloni. Managerem i animatorem kultury, aktywistą miejskim i przedsiębiorcą. Aktywny zawodowo od ponad 20-lat. Doświadczenie zawodowe zdobywałem w instytucjach kultury, fundacjach, stowarzyszeniach oraz w międzynarodowych korporacjach na stanowiskach menedżerskich. Obecnie zarządzam polskim oddziałem międzynarodowej spółki, doradzam w biznesie, a także szkolę żeglarzy.

Jestem działaczem społecznym, zaangażowanym obrońcą przyrody, autorem projektów w ramach budżetu obywatelskiego miasta Krakowa. Żonaty, mam 2 synów.

Kandyduję do Sejmu RP, ponieważ wierzę, że Polska potrzebuje kompetentnych parlamentarzystów, osób o świeżym spojrzeniu, z bogatym doświadczeniem zawodowym, które pracując na menedżerskich stanowiskach i zarządzając zespołami i projektami zdobyły stosowne doświadczenie. Dziś jest klimat na zmianę w polityce!

Moim priorytetem jest transformacja energetyczna czyli zastąpienie węgla odnawialnymi źródłami energii, a także walka ze skutkami globalnego kryzysu klimatycznego. W moim programie stawiam na poprawę kondycji służby zdrowia, w tym zwiększenie dostępności świadczeń, programów walki z nowotworami oraz przywrócenie refundacji i dostępności leków. Wśród moich priorytetów jest ochrona środowiska poprzez powiększanie parków narodowych, powstrzymanie zmasowanych wycinek w lasach, zwiększenie obszarów zielonych w miastach. Będę walczył z wykluczeniem komunikacyjnym, zapewniając dostępność niezawodnego i taniego transportu publicznego.