May 24, 2019

Zielone serce Europy!

Szanowni Państwo,

W ramach podsumowania kampanii, chciałbym powtórzyć za Markiem Kossakowskim i Małgorzatą Tracz – współprzewodniczącymi Partii Zieloni zdanie z jednej z konwencji programowych, które stało się również mottem mojej kampanii:

26 maja Polacy zadecydują, czy chcą, by Polska pozostałą czarną od dymu, szarą od smogu i brunatną od nienawiści rubieżą Europy, czy też chcą, by Polska stała się zielonym sercem Europy.

Mam nadzieję, że mieszkańcy Lubelszczyzny, podobnie jak i ja, zagłosują na kandydata z Koalicji Europejskiej, bo w mojej ocenie to Koalicja Europejska najpełniej reprezentuje wartości europejskie.

Marzę o tym, byśmy wszyscy mogli powiedzieć po wyborach, że tutaj, na Lubelszczyźnie, zaczyna się Unia Europejska:

Wolna, demokratyczna, bezpieczna, zielona, ekologiczna,

Gdzie nie pali się książek, lecz je czyta,

Gdzie rozwija się nauka, kwitnie biznes, współpraca międzynarodowa.

Gdzie ogranicza się wykorzystywanie plastiku, zwłaszcza tego jednorazowego.

Gdzie chroni się bogactwo przyrody zgodnie z przyjętymi zobowiązaniami, a nie planuje szlaki wodne, które osuszą rzeki, jeziora, bagna i torfowiska.

Gdzie powstają nowe, zielone miejsca pracy, rozwijają się odnawialne źródła energii, powstają regionalne klastry energii, a nie rozważa się nawet budowy nowych kopalni, mając na uwadze zgubne skutki emisji dwutlenki węgla na globalne ocieplenie czy oddziaływanie na Poleski Park Narodowy i jego otulinę

Gdzie nie wiesza się kukieł Żydów, a antysemityzm, faszyzm czy homofobia nie są lekarstwami na radzenie sobie z własnymi kompleksami.

O taką Lubelszczyznę, Polskę i Europę będę zabiegał w Parlamencie Europejskim.

Dziękuję już dziś za zaufanie wyborców!